четвер, 3 грудня 2020 р.

Виховна година «Ми різні – у цьому наше багатство. Ми разом – у цьому наша сила»

 

Виховна година

«Ми різні – у цьому наше багатство.

Ми разом – у цьому наша сила»

     3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до труднощів таких людей, захисту їхніх прав, гідності й добробуту.

     3 грудня в нашій школі в усіх класах пройшла єдина виховна година на тему: «Ми різні – у цьому наше багатство. Ми разом – у цьому наша сила». Шестикласники переглянули мультфільми  «Мотузки», «Тамара», «Про хлопчика Діму та дівчинку Міру». Потім обговорили їх. Діти говорили про те, що всі люди мають свої особливості, але, якщо хтось не схожий на тебе, це не означає, що він поганий. З усіма можна знайти спільну мову, кожен потребує підтримки!






четвер, 26 листопада 2020 р.

VII Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь 2020)

 

VII Всеукраїнська інтернет-олімпіада

«На Урок» (Осінь 2020)

У листопаді 2021 року учні 6-А класу вперше взяли участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок».

   Інтернет-олімпіада «На Урок» з української мови та літератури — цікавий інтерактив для учня та зручний інструмент контролю знань школярів для вчителя. Можна повторити матеріал, вивчений протягом навчального року! Завдання розроблені відповідно до шкільної програми, з різним рівнем складності, доступні більшості, цікаві, різнотипні та інтерактивні.

Результати порадували й учителя, й учнів!

      I місце посіли 10 учнів (Габрошвілі Архип, Каліберда Євгенія, Кандалова Надія, Котляр Єлизавета, Лебедєва Анна, Пікалов Кирило, Подгорна Кіра, Прийтенко Артем, Ямщинська Софія);

     II місце – 5 учнів (Дакова Дар'я, Думбадзе Єлизавета, Нечитайло Дар'я, Панасенко Сергій, Півовар Олександр);

     III місце – Стрибань Марія. Ще троє учнів (Битюцька Єлизавета, Дмитренко Єлизавета, Решко Милана) стали учасниками олімпіади.

     Призери олімпіади отримали дипломи, а учасники – сертифікати.

     Попереду - VIII Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Зима 2021)!


пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

Шкільна екологічна акція

 

Шкільна екологічна акція

     Наше життя не можна уявити  без  паперової продукції. На роботі чи в побуті люди постійно стикаються з папером. Журнали, газети, товсті пакувальні коробки від куплених товарів, барвиста рекламна продукція, списані дитячі зошити, старі шкільні підручники належать до основних людських відходів. Коли здаємо папір на переробку, то робимо крок до збереження  лісу – зелених легень нашої планети.

     Наша школа не залишилася осторонь і допомогла навколишньому середовищу. У листопаді в ЗЗСО № 5 пройшла екологічна акція щодо збору макулатури. 6-А клас узяв активну участь у цьому заході.

     Шестикласники протягом трьох днів несли в школу макулатуру. Допомагали й батьки, бо важкі пакети, коробки з папером.

     Ця екологічна акція - неабиякий внесок у зелену скарбничку людства, показує  небайдужість дітей і дорослих до нашого майбутнього.

           

                                                           


вівторок, 17 листопада 2020 р.

Єдина класна година «Безпека на дорозі – безпека життя»

 

Єдина класна година

«Безпека на дорозі – безпека життя»

     З 09 по 13 листопада 2020 року в нашому закладі освіти пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, під час якого були проведені різноманітні виховні заходи: бесіди, рольові ігри, вікторини, усні журнали, зустрічі з працівниками поліції та інші.

     13 листопада в школі пройшла єдина класна година «Безпека на дорозі - безпека життя». Під час класної години учні 6-А класу прослухали інформацію про те, що за рівнем смертності від дорожньо-транспортних пригод Україна посідає п’яте місце в Європі. Кожен третій загиблий в Україні – молода людина віком до 29 років.  Найпоширенішим видом ДТП є наїзд на пішохода. На цей вид припадає до 50 % усіх ДТП.

     Шестикласники висловлювалися, чому діти потрапляють у ДТП. Думки були різні: під час переходу вулиці розмовляють по мобільному телефону або ж слухають у навушниках музику, переходять вулицю неправильно.

     Група учнів (Каліберда Євгенія, Пікалов Кирило, Лебедєва Анна, Думбадзе Єлизавета,  Габрошвілі Архип) підготували повідомлення про те, що автотранспорт вулицями рухається з великою швидкістю. Ситуація може змінюватися блискавично, і тому під час переходу вулиці необхідно постійно й уважно за нею спостерігати. Більшість нещасних випадків з пішоходами, пасажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, біжать. Вулиця оманлива: у цю хвилину немає жодного транспортного засобу, а через секунду він може непомітно виїхати з провулку чи з-за повороту.

      Застерегли однокласників: перехід вулиці – це лише 10-20 секунд, і тому варто на цей час припинити розмови й уважно спостерігати за дорогою. Переходити дорогу треба тільки в місцях спеціально відведених для цього –  пішохідних переходах. У разі відсутності пішохідного переходу можна переходити дорогу на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїжджої частини у місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість та впевниться у відсутності небезпеки.

     Шестикласниками була проведена вікторина «Чи знаєш ти правила дорожнього руху?»



понеділок, 16 листопада 2020 р.

Переможці I (шкільного) етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

 

Переможці I (шкільного) етапу

Міжнародного конкурсу знавців

української мови імені Петра Яцика

     За традицією, до Дня української писемності та мови, у нашій школі відбувся     I (шкільний) етап ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

    Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Одним із натхненників конкурсу є виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова Координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, перший заступник голови журі Конкурсу, відомий вітчизняний прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч Михайло Слабошпицький.

    Шестикласники охоче взяли участь у шкільному етапі цього конкурсу, змагалися за перемогу й показали гарні знання з української мови.

Вітаємо знавців української мови:

I місце - Каліберда Євгенія, Лебедєва Анна, Подгорна Кіра;

II місце – Дмитренко Єлизавета, Думбадзе Єлизавета, Пікалов Кирило.

МОЛОДЦІ!



пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

Конкурс художнього слова до Дня української писемності та мови

 

Конкурс художнього слова

до Дня української писемності та мови





     У рамках святкування Дня української писемності та мови, з 9 по 11 листопада,  у ЗОШ №5 проводився конкурс художнього слова серед учнів закладу у форматі Zoom-конференції.

   Конкурс у новому форматі зацікавив учнів 6-А класу. Вони обрали твори сучасних українських поетів,  добросовісно готувалися, урахували критерії конкурсу, а саме: виконавська майстерність, оригінальність сценічного твору, музичне оформлення, сценічна культура, костюми та артистичний вигляд виконавців. Узяли активну участь у номінаціях конкурсу: «Декламатори поетичних творів», «Виконавці українських пісень».

     Шестикласники отримали гарні результати:  

I місце - Лебедєва Анна  - продекламувала авторський вірш «Я малюю прапор України»;

I місце – Пікалов Кирило – виконав пісню «Україно моя!»;

II місце – Котляр Єлизавета – за декламацію поезії Олесі Василенко «Я – українка!»;

III місце – Нечитайло Дар'я – продекламувала поезію Олександра Олеся «Рідна мова в рідній школі!», а Подгорна Кіра – вірш Юрія Рибчинського «Мова, наша мова, мова кольорова»; Панасенко Сергій – за виконання пісні Гр. Булаха,              В. Матвієнка та П. Дворського «Батькова сорочка».

                            Усі переможці отримали грамоти. Вітаємо!


пʼятниця, 6 листопада 2020 р.

Єдина виховна година «Екологічна просвіта для учнів»

 

Єдина виховна година

«Екологічна просвіта для учнів»

     03 листопада 2020 року в ЗЗСО № 5 пройшла єдина виховна година «Екологічна просвіта для учнів». Презентацію підготувала Каліберда Євгенія. Вона розповіла про вісім найбільш актуальних екологічних проблем, що стоять сьогодні перед Україною.


1.     Неякісна вода

2.     Забруднення повітря

3.     Деградація земельних ресурсів

4.     Знищення лісів

5.     Небезпечні геологічні процеси

6.     Побутові відходи

7.     Об'єкти військової діяльності

8.     Чорнобильська катастрофа


     Шестикласники переглянули відеофільм «Проблеми Землі». Узяли участь в обговоренні «Як утилізувати й переробляти відходи?»

     6-А бере участь у шкільному екологічному проєкті «Сортування сміття».









середа, 4 листопада 2020 р.

Переможці Всеукраїнського конкурсу "Від бандури до цимбал"

 

Переможці Всеукраїнського конкурсу

"Від бандури до цимбал"

У листопаді 2020 року учні 6-А класу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Від бандури до цимбал» від проєкту «НаУрок».

     Цей конкурс допоміг учням дізнатися про музичні інструменти українського народу: бандуру, кобзу, ліру, свиріль, бубон, цимбали, трембіту. Шестикласники пересвідчилися, що рубель і качалка не тільки служили для прасування одягу, коса, підкова – у господарстві, а й були музичними інструментами.  Розв'язуючи завдання, учні змогли побачити та почути найцікавіші музичні інструменти.

      Учасниками конкурсу стали 23 учні 6-А класу, а переможцями  - 15.

  Дипломи I ступеня отримали Дмитренко Єлизавета, Каліберда Євгенія, Кандалова Надія, Котляр Єлизавета, Лебедєва Анна, Панасенко Сергій, Пікалов Кирило, Подгорна Кіра,  Щербакова Вікторія.      

 Дипломами II ступеня нагороджені Вареник Іван, Дакова Дар'я, Півовар Олександр, Пугачова Ніка.

   Дипломи III ступеня отримали  Вічева Євгенія та Решко Милана.




вівторок, 3 листопада 2020 р.

Переможці обласного заочного конкурсу-виставки «Берегиня роду українського»

 

Переможці обласного заочного конкурсу-виставки

«Берегиня роду українського»

   У листопаді 2020 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради завершено Обласний заочний конкурс-виставку дитячої творчості «Берегиня роду українського» в рамках Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки» та Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

     На Конкурс було представлено понад 1500 експонатів декоративно-ужиткового мистецтва. Представлені роботи відзначалися високим рівнем майстерності, складністю, оригінальністю, виразністю форм тощо.

  Наш заклад представили роботи учениць 6-А класу. Переможцями стали  Лебедєва Анна – ІІ місце (лялька «Марічка),

                                                


 Каліберда Євгенія – ІІ та ІІІ місця (вироби з насіння та джута), 


Думбадзе Єлизавета - ІІІ місце (лялька «Ненька»),



 Подгорна Кіра – ІІ місце (український рушничок).

понеділок, 2 листопада 2020 р.

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу-виставки дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі»

 

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу-виставки

дитячого малюнка

«Я хочу жити в якісному світі»

     Комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради з 08 вересня до 27 жовтня 2020 року проведено Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі». З метою формування у свідомості дітей – наймолодших споживачів суспільства - асоціативного уявлення про якісну, безпечну продукцію та популяризації руху за підвищення якості життя.

      Наш заклад представили роботи учениць 6-А класу Дмитренко Єлизавети та Лебедєвої Анни, класний керівник – Кокора Тетяна Володимирівна.

Дмитренко Єлизавета посіла І місце, а Лебедєва Анна стала учасницею цього конкурсу. Тема роботи:  «Я пізнаю якісну продукцію».




Вітаємо Лізу з перемогою!



I (шкільний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

 

I (шкільний) етап

Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

     7 жовтня 2020 року відбулася шкільна олімпіада з української мови та літератури . Сім учнів  6-А класу взяли в ній участь та стали переможцями:

I місце – Каліберда Євгенія,

II місце – Подгорна Кіра,

II місце  - Думбадзе Єлизавета,

II місце  - Лебедєва Анна,

III місце – Пікалов Кирило,

III місце – Дмитренко Єлизавета,

III місце – Котляр Єлизавета.

Вітаємо!!!



I (шкільний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики

 

I (шкільний) етап

 Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики

     З 6 жовтня 2020 року розпочався I (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад. Першою відбулася олімпіада з математики. П'ять учнів 6-А класу взяли в ній участь. Переможцями стали Каліберда Євгенія (I місце), Пікалов Кирило (I місце), Подгорна Кіра (I місце), Думбадзе Єлизавета (III місце).



неділя, 1 листопада 2020 р.

Шкільна всеукраїнська дистанційна олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2020»

 

Шкільна всеукраїнська дистанційна олімпіада

 «Всеосвіта Осінь – 2020»

     Учні 6-А класу взяли участь у шкільній всеукраїнській дистанційній олімпіаді «Всеосвіта Осінь – 2020».

     Мета осінньої олімпіади: активізувати пізнавальну діяльність та навчальну мотивацію, узагальнити набуті теоретичні знання й закріпити пройдений матеріал.

     Переможцями стали:

I місце – Габрошвілі Архип, Каліберда Євгенія, Лебедєва Анна,                         Панасенко Сергій, Подгорна Кіра;

II місце – Котляр Єлизавета;

III місце – Вічева Євгенія, Думбадзе Єлизавета.

     Учні 6-А класу отримали дипломи переможців та сертифікати учасників. Молодці!



пʼятниця, 30 жовтня 2020 р.

Шкільний конкурс малюнків «Про енергозбереження дбай, природу зберігай»

 

Шкільний конкурс малюнків

«Про енергозбереження дбай, природу зберігай»

     Під час Європейського тижня сталої енергетики (ЄТСЕ) в Україні були проведені Дні енергетики. Мета таких заходів: мобілізувати споживачів, підприємців та відповідальних за прийняття рішення осіб присвятити один день тому, щоб подумати про майбутнє європейського енерговиробництва та енергоспоживання. Це громадські заходи, які демонструють широкій аудиторії, що технології сталої енергетики та моделі поведінки є доцільними, економними та кращими для навколишнього середовища.

     З 12 по 16 жовтня в ЗЗСО №5 був проведений конкурс малюнків «Про енергозбереження дбай, природу зберігай» серед учнів 1-6-х класів до Дня сталої енергії.

     Учні 6-А класу Єлизавета Битюцька, Олександр Кривошенок, Милана Решко та Марія Стрибань долучилися до цього конкурсу малюнків.

     Переможцями стали Битюцька Ліза – I місце, Кривошенок Сашко – II місце, Милана Решко – III місце. Вітаємо!!!





вівторок, 20 жовтня 2020 р.

«ГОРІШОК ДЛЯ ПУХНАСТИКА»

 

«ГОРІШОК ДЛЯ ПУХНАСТИКА»



     15-16 жовтня 2020 року Будинком дитячої та юнацької творчості "Центр розвитку дітей та молоді" була проведена акція «Горішок для пухнастика».

      Учні 6-А класу, піклуючись про  пухнастиків, принесли волоські горіхи, арахіс та передали до БДЮТ.



понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Класна година до Всесвітнього дня здорового харчування

 

Класна година

до Всесвітнього дня здорового харчування

     16 жовтня 2020 року в ЗЗСО №5 була проведена єдина класна година, приурочена Всесвітньому дню здорового харчування.

 



   Здорове харчування — це не тільки добре самопочуття й позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система й нормалізація ваги, але й любов та повага до себе, це прагнення до здорового й тривалого життя.

     Учні 6-А класу висловлювали свої думки про здорове харчування.



    Здорове харчування - це збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини у харчових і біоактивних речовинах.

     Від класного керівника отримали рекомендації для здорового харчування.

    Починайте з невеликих кроків:

·        поступово додавайте в щоденний раціон салати (із сирих різнокольорових овочів);

·        включіть до раціону здорові перекуси із сухофруктів, горіхів, яблук, ягід;

·        снідайте нежирним супом, салатом або кашею;

·        їжте 4-5 разів на день плюс 2 перекуси, їжте повільно, ретельно пережовуйте;

·        їсти бажано в один і той самий час, але не пізніше ніж за три години до сну.

     Поступово ваше харчування стане здоровішим та смачнішим. Бережімо себе й харчуймося правильно!

 

 

 

 

 

 


четвер, 15 жовтня 2020 р.

XYII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOKUDAYS UA

 

XYII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно

про права людини DOKUDAYS UA

З вересня по грудень 2020 року в Україні проходить XYII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOKUDAYS UA.

     Мета цього фестивалю: сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої гідності, підвищувати рівень громадянської активності в Україні, сприяти розвитку документального кіно.

     06 вересня 2020 року в рамках фестивалю учні 6-А класу переглянули документальний фільм «Хвилі світла».

     Фільм тривалістю 15 хвилин був знятий німецьким режисером про реальну долю дівчинки-підлітка, яка не знає краси квітучої весни, не дивується яскравим барвам золотої осені, не розуміє, де червоний, а де синій, - вона сліпа. Однак, наперекір своїй ваді, героїня намагається брати з життя все: дівчинка дуже добре знається на комп'ютерних технологіях і мріє написати програму для таких, як вона сама, людей, позбавлених зору.

     Героїня асоціює себе з морським чудовиськом, яке вирішило зануритися в океанські глибини, щоб його ніхто не бачив. Інші мешканці не помічали, що чудовисько не схоже на них, і хотіли потоваришувати з ним. Дівчинка бажала, аби люди бачили спочатку в ній розумну, цікаву, амбітну особистість, а не сліпого підлітка, який потребує допомоги збоку.






Виховна година «Ми різні – у цьому наше багатство. Ми разом – у цьому наша сила»

  Виховна година «Ми різні – у цьому наше багатство. Ми разом – у цьому наша сила»      3 грудня у світі відзначається Міжнародний день ...